Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Środki do usuwania plam olejowych

Plamy z oleju silnikowego to częsty rodzaj zabrudzeń, z jakimi zmagają się właściciele betonowych podjazdów czy podłóg garażowych. Ich trwałe i skuteczne usunięcie to przede wszystkim kwestia estetyki, ale nie tylko. Nieusunięty olej może też z czasem zaszkodzić betonowej powierzchni i wpłynąć niekorzystnie na jej trwałość.

Istnieje sporo sposobów na usunięcie plam olejowych z betonu. Ale zamiast męczyć się i eksperymentować z kolejnymi półśrodkami bez wiedzy, czy nie zaszkodzą czyszczonej powierzchni, lepiej zastosować profesjonalne rozwiązanie. Są nim specjalistyczne środki do usuwania tego typu zabrudzeń, które poradzą sobie z problemem szybko i skutecznie bez niszczenia powierzchni.

Bezpiecznie usuwanie plam oleju

Olejowych plam na betonowych powierzchniach można próbować pozbyć się na kilka sposobów. Najpopularniejsza z nich polega na użyciu silnych detergentów i twardej szczotki. Jeśli plama jest świeża i niewielka, ta metoda może okazać się skuteczna.

Inna równie polecana metoda polega na wykorzystaniu środków odtłuszczających. Ten sposób może być skuteczny, ale bywa czasochłonny.

Jeżeli wyciek z oleju powstał już jakiś czas temu, bądź jego rozmiar jest spory, wtedy lepiej zastosować preparat, który pomoże pozbyć się uporczywego zabrudzenia. Co ważne, zrobi to dokładnie i bez szkody dla czyszczonej powierzchni.

Jak skutecznie pozbyć się plam z oleju z betonowych powierzchni?

W skutecznym, a jednocześnie bezpiecznym usuwaniu plam olejowych najbardziej sprawdzą się środki chemiczne o odpowiednim składzie. Nie powinno być w nich agresywnych substancji, które mogłyby zaszkodzić czyszczonej powierzchni. 

Najlepsze preparaty do usuwania plam olejowych od Cleaning Expert – zalety i właściwości

Wśród dostępnych na rynku preparatów tego rodzaju na pierwszy plan wysuwają się środki do usuwania oleju z betonu firmy Cleaning Expert. Ich główne zalety to:

  • wydajność – są to skoncentrowane preparaty czyszczące, które należy rozcieńczyć przed użyciem w zwykłej wodzie;
  • wysoka skuteczność – jej sekret tkwi w unikatowej naukowo opracowanej recepturze; preparat ten posiada w swoim składzie substancje, które najpierw dokładnie rozbijają substancje, które wniknęły w głąb czyszczonej powierzchni, a następnie je z nich usuwają;
  • funkcjonalność – preparatów tych można używać zarówno w domu, jak i w firmie; działają one szybko i z niezwykłą starannością usuwają plamy nawet z głębokich warstw czyszczonej powierzchni.

Zapraszamy do sprawdzenia naszej pełnej oferty.