Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Mycie dachu, elewacji, ogrodzeń

Regularne mycie dachu, elewacji i ogrodzeń jest bardzo ważne nie tylko dla estetyki budynku. Wpływa również na żywotność oraz wytrzymałość poszczególnych elementów.

Planujesz zabiegi pielęgnacyjne w domu oraz w ogrodzie, ale nie wiesz, jakie środki sprawdzą się do tego najlepiej? Podpowiadamy!

Profesjonalne środki do mycia elewacji

Czyszczenie elewacji nie brzmi jak szczególnie ekscytujące zajęcie, ale zapewniamy Cię – mycie zewnętrznych ścian domu jest bardzo satysfakcjonujące! Czyszczenie warto zacząć od usunięcia kurzu i większych zabrudzeń, a jeśli elewacja wymaga więcej troski – potrzebny będzie Ci odpowiedni detergent.

W przypadku niezbyt uporczywych plam może się okazać, że wystarczy ciepła woda z mydłem. Do bardziej uciążliwych zanieczyszczeń użyj dedykowanych detergentów. Najczęściej są to alkaliczne, mocno skoncentrowane preparaty, które nie tylko myją, lecz również pielęgnują czyszczone powierzchnie.

Elewację warto myć raz na 12-18 miesięcy – w zależności od warunków, jakie panują w Twoim miejscu zamieszkania.

Środki do czyszczenia dachu

Zacznijmy od tego, że do czyszczenia dachu najlepiej zatrudnić fachowca. Rzadko zdarza się, żeby prywatna osoba posiadała niezbędny sprzęt oraz, co jeszcze ważniejsze, środki bezpieczeństwa.

Ale jedno jest pewne, dach nie tylko warto, lecz wręcz należy myć. Tylko w ten sposób można usunąć z niego brud, mech czy glony, które mogą przyczyniać się do degradacji pokrycia, a tym samym na przykład odpadania dachówek – co stwarza ogromne zagrożenie zarówno dla domowników, jak i przypadkowych przechodniów.

Podobnie jak w przypadku elewacji, tak również mycie dachu zaczyna się od usunięcia większych zabrudzeń i oczyszczenia rynien oraz innych zakamarków. Następnie warto umyć pokrycie odpowiednio dobranym preparatem.

Zadbaj o ogrodzenie dzięki specjalnym środkom do czyszczenia

Piękne, czyste i zadbane ogrodzenie to wizytówka każdego domu, dlatego warto regularnie się o nie troszczyć! Na szczęście samodzielna konserwacja i pielęgnacja ogrodzenia nie są dużym wyzwaniem, co sprawia, że możesz czyścić je regularnie. Tak często, jak tego potrzebujesz.

Jak czyścić ogrodzenie? To w dużej mierze zależy od materiału, z jakiego zostało wykonane. Warto postawić na specjalistyczne preparaty do kamienia lub drewna, które nie tylko pomogą Ci szybko i bezpiecznie usunąć zabrudzenia, ale również będą pielęgnować powierzchnię.

A jeśli szukasz preparatów – dedykowanych lub uniwersalnych – zapoznaj się z naszą ofertą! W Cleaning Expert znajdziesz wysokiej jakości detergenty alkaliczne, które pomogą Ci usunąć nawet uporczywe zabrudzenia bez ryzyka uszkodzenia czyszczonej powierzchni.

Dodatkowo nasze kosmetyki zapobiegają ponownemu pojawianiu się pleśni oraz glonów, co sprawia, że są idealne do czyszczenia dachu, elewacji oraz ogrodzeń. Są przy tym bardzo wydajne i ekonomiczne. Sprawdź!