Wyświetlanie wszystkich wyników: 12

Chemia profesjonalna do domów i ogrodów

Każdy z nas doskonale wie, jak ważne jest sprzątanie pomieszczeń w domu – warto jednak pamiętać, że zewnętrzna część budynku oraz elementy ogrodu, jak ogrodzenie lub altanki, wymagają podobnej troski.

Czyszczenie dachu, ganku czy ogrodzeń jest oczywiście ważne ze względów estetycznych, ale to tylko jeden z licznych powodów, dla których warto od czasu do czasu zdecydować się na gruntowne porządki. Takie zabiegi pomogą przedłużyć wytrzymałość, stabilność oraz oczywiście piękny wygląd domu oraz ogrodu!

Profesjonalna chemia gospodarcza

Można powiedzieć, że czyszczenie domu od zewnątrz niewiele różni się od sprzątania pomieszczeń. W przypadku elewacji budynku również zaczynamy od dachu, a następnie schodzimy coraz niżej.

Zaczynamy od pokrycia dachu – ze względu na wysokość zalecamy do tej części zatrudnić fachowca! Następnie sprzątamy rynny, elewacje, okiennice i pozostałe elementy.

Warto robić to regularnie, ponieważ często zdarza się, że na zaniedbanych dachówkach czy drewnianych częściach elewacji mogą rozwijać się grzyby, pleśń i inne drobnoustroje, które potrafią naprawdę obniżyć żywotność poszczególnych elementów!

Dotyczy to zwłaszcza fragmentów szczególnie wyeksponowanych na działanie warunków atmosferycznych i zanieczyszczenia, na przykład z drzew, takich jak ganek, schody czy ogrodzenie, a w przypadku działki lub ogródka – altanki i płotów. W ich przypadku warto przeprowadzać zabiegi czyszczące i konserwujące nawet dwa razy do roku!

Co będzie nam potrzebne do sprzątania domu i ogrodu? Oczywiście odpowiednie narzędzia, jak choćby miotła, grabie, myjka ciśnieniowa czy, w przypadku elementów drewnianych, papier ścierny o odpowiedniej ziarnistości, ale niezbędne są także odpowiednio dobrane detergenty.

Chemia profesjonalna do domów i ogrodów została stworzona w taki sposób, żeby nie tylko czyścić, ale także pielęgnować poszczególne elementy elewacji i przydomowych terenów zielonych. Dlatego przed generalnymi porządkami warto zaopatrzyć się w produkty przeznaczone do czyszczenia powierzchni drewnianych, dachów, elewacji, ogrodzeń i kamienia.

Warto przypomnieć, że profesjonalna chemia pozwoli skutecznie usunąć nie tylko zabrudzenia takie jak błoto czy kurz, ale również tłuste plamy, pleśń, algi oraz inne organizmy mogące bezpośrednio wpływać na obniżenie żywotności materiału.

Poza tym specjalistyczne preparaty bardzo często nie tylko myją, ale także pielęgnują czyszczone powierzchnie, a także przygotowują je do dalszych zabiegów konserwacyjnych.

Nieodpowiednio dobrane detergenty mogą przyczynić się do obniżenia jakości czyszczonych powierzchni i przynieść więcej szkody niż pożytku!

Gdzie znaleźć wysokiej jakości, profesjonalną chemię do domu i ogrodu? Sprawdź ofertę Clean Expert! Wśród naszych propozycji znajdziesz preparaty dedykowane poszczególnym elementom drewnianym, kamiennym oraz ceramicznym, dzięki czemu bez problemu przeprowadzisz wszystkie niezbędne zabiegi!