Wyświetlanie wszystkich wyników: 4

Środki do mycia samochodów ciężarowych

Mycie ciężarówki to wyzwanie równie duże, jak sam samochód! Odpowiednia pielęgnacja auta jest ważna nie tylko ze względu na samo funkcjonowanie pojazdu – samochód ciężarowy to również nierzadko wizytówka firmy, co sprawia, że jego prezencja jest wyjątkowo istotna.

Jak doprowadzić ciężarówkę do ładu po długiej i wymagającej trasie? Istnieje kilka zasad, o których należy pamiętać. Przydadzą się też odpowiednie produkty!

Przede wszystkim samochód ciężarowy myjemy od dołu do góry. Zacznij od kół i podwozia, po czym przesuwaj się w stronę dachu. Możesz skorzystać z myjek ciśnieniowych, żeby usunąć silne zabrudzenia.

Podczas czyszczenia zadbaj o to, żeby ciężarówka stała w zacienionym miejscu. Promienie słoneczne mogą utrwalić plamy i zacieki na karoserii.

Chemia dla samochodów ciężarowych do zadań specjalnych

Co do produktów, wybór jest naprawdę duży! Szukając odpowiednich kosmetyków samochodowych, powinieneś wziąć pod uwagę stopień zabrudzenia oraz typ pojazdu.

Jeśli na przykład myjesz pojazdy ciężarowe „do zadań specjalnych”, jak koparki czy ciągniki, będziesz potrzebować silnych detergentów o właściwościach odtłuszczających i abrazyjnych, które poradzą sobie z plamami błota i smaru.

Jeśli jednak planujesz mycie TIR-a lub samochodu dostawczego o lśniącej karoserii, wybierz delikatniejsze detergenty, które nie uszkodzą lakieru oraz nie zostawią na nim nieestetycznego białego filmu.

Dobrym wyborem są środki alkaliczne – jak na przykład aktywna piana. Pomagają uporać się z uciążliwymi zabrudzeniami, a przy tym są łagodne dla karoserii.

Oczywiście podczas czyszczenia ciężarówki nie zapominaj także o wnętrzu auta. Przydadzą Ci się do tego specjalne kosmetyki do czyszczenia tapicerki, które odświeżą kokpit pojazdu i sprawią, że korzystanie z samochodu będzie po prostu przyjemne!

Jeśli szukasz wydajnych, ekonomicznych oraz, przede wszystkim, skutecznych detergentów do czyszczenia samochodów ciężarowych, sprawdź naszą ofertę.

W Cleaning Expert przygotowaliśmy dla Ciebie starannie wyselekcjonowane preparaty do czyszczenia karoserii oraz tapicerki, dzięki którym Twój pojazd będzie wyglądać nieskazitelnie!